Balicí stroje a linky

Ovinovacie stroje

Ovinovacie baliace stroje sú určené pre balenie tovaru do prieťažnej (tzv. „stretch“) fólie, a to nielen na paletách ale aj samostatne.

Palety (tovar) zabalené do stretch fólie sú nielen fixované (čo značne uľahčuje manipuláciu), ale tiež chránené pred vonkajším poškodením a znečistením (prachom, navlhnutím). Tento spôsob zabezpečenia výrobku patrí medzi najbežnejšie, najjednoduchšie a najlacnejšie.

 • Ovijačka Spinny
 • Ovijačka Raptor

Prečo ovinovací stroj?

Investícia do strojného balenia stretch fólií prináša radu výhod (oproti ručnému baleniu):

 • vyššiu kvalitu zabalenia
 • nižšie náklady na baliaci materiál (úsporu stretch fólie)
 • úsporu ľudskej (manuálnej) práce
 • vyššiu rýchlosť zabalenia tovaru
 • možnosť balenia atypických (najmä veľmi vysokých) paliet (tovaru)
 • opakovateľnosť ( tzn. zabalenie paliet vždy rovnakým spôsobom s totožnými parametrami)
 

strojní balení do stretch fólieOvinovacie baliace stroje (ovinovačky) dodávame v širokej škále, od jednoduchých a lacných poloautomatov po vysokokapacitné plne automatické linky alebo atypické, špeciálne, úzko zamerané ovinovačky. Základné technické prevedenie ovinovanej baliacej techniky sme schopný modifikovať podľa potrieb zákazníka.

Samozrejmosťou je taktiež záručný a pozáručný servis, vrátane dostatočných zásob náhradných dielov.

Pokiaľ si nie ste istý, ktorý ovinovací stroj je pre Vašu potrebu najvhodnejší, naši špecialisti Vám pomôžu vybrať ten pravý a na základe poskytnutých údajov presne spočítajú návratnosť investície. Investícia do obalovej techniky sa vyplatí už od 10-tich zabalených paliet denne.

 

V prípade Vášho záujmu nás neváhajte kontaktovať na adrese info.sk@tart.eu.

V našej ponuke obalových materiálov nájdete tiež širokú škálu strojných stretch fólií s rôznou hrúbkou, prieťažnosťou a ďalšími vlastnosťami.

 

Typy ovinovacích strojov:

 

Poloautomatické ovinovacie stroje

Základné, najbežnejšie ovinovacie stroje pre menšie a stredné prevádzky. Paletu je vždy potreba umiestniť na baliaci stroj a spustiť baliaci proces. Poloautomatické ovinovačky spoľahlivo, lacno, esteticky a rýchlo zabalia palety s tovarom.

 

EXP-108 / EXP-108 H

Ovinovací stroj EXP-108

 

Ovinovacie stroje EXP-108 sú výkonné, jednoduché a lacné poloautomaty – ideálne pre menšie a stredné kapacity balenia.

viac

SPINNY S 140 / S 140 TP

Ovinovací stroj Spinny S140

Jednoduchý ovinovací stroj pre menšie a stredné série balenia. Lacný, spoľahlivý, s minimálnymi prevádzkovými nárokmi a jednoduchou obsluhou.

viac

SPINNY S 300 / S 300 TP

Ovinovačka Spinny S300

Programovateľné poloautomatické ovinovacie stroje s motorickým predpínaním fólie. Vynikajúci z hľadiska úspor použitej stretch fólie.

viac

FP 10 ULTRA

Ovinovací stroj FP 10Úsporný ovinovací poloautomat spoločnosti Filma s možnosťou celej rady rozšírenia podľa konkrétnych potrieb zákazníka.

viac

FP 10-T ULTRA

Ovinovací stroj FP-10 T

Ovinovačka FILMA s otvorenou točňou pre vjazd paletového vozíka.

viac

FP BOX

Ovinovací stroj FP BOX

Stolná ovinovačka pre menšie predmety alebo krabice bez paliet.

viac

ROTAX S 3200 / ROTAX S 3300

Rotační ovinovačka Rotax S3200

Ovinovací stroj s rotujúcim ramenom okolo statickej palety. Vhodné pre extrémne ťažké alebo rozmerné palety, ktoré nemožno umiestniť na točňu klasickej ovinovačky.

viac

 

Automatické ovinovacie stroje

Automatické ovinovacie stroje, ktoré potrebujú len prísun nezabalených paliet a ich odobratie. To sa deje prostredníctvom obsluhy alebo automatických dopravníkov. Tieto baliace stroje sa vyznačujú vysokým výkonom, úsporou stretch fólie a vysokou kvalitou
balenia.

SPINNY S 500

Ovinovací stroj Spinny S 500

Programovateľný ovinovací automat pre samostatnú inštaláciu (mimo automatickej dopravnej linky). Obsluha len naváža nezabalené a odváža zabalené palety z točne. Všetko ostatné (vrátane priloženia a tepelnej fixácie konca fólie) vykonáva Spinny S 500 automaticky.

viac

SPINNY S 2200 / SPINNY S 2300

Ovinovací stroj Spinny S 2200

Spoľahlivý robustný ovinovací automat s rotujúcou točňou, určený výhradne pre začlenenie do automatických baliacich liniek s poháňanými valčekovými dopravníkmi. Baliace stroje Spinny S 2200 / S 2300 sú vybavené riadiacim systémom s možnosťou komunikácie s okolitými prvkami linky.

viac

ROTAX S 5200 / ROTAX S 5300

Ovinovací automat Rotax S 3200

Ovinovací automat s rotujúcim ramenom pre začlenenie do automatických liniek s poháňanými dopravníkmi. Univerzálny baliaci stroj vhodný pre všetky druhy poháňaných tratí (valčekové, doskové, reťazové atď.).

viac

RAPTOR

Ovinovací automat Raptor

Špičkový ovinovací automat s rotačným prstencom pre baliace prevádzky s extrémnymi požiadavkami na kapacitu, úsporu baliacej fólie a kvalitu zabalenia.

viac

Špeciálne ovinovacie stroje

Do tejto skupiny strojov patria ovinovačky pre horizontálne balenie dlhých predmetov, pre balenie cievok (toroidné balenie) a pre balenie nadrozmerných predmetov pomocou automatických robotov.

 

WRAPPY  

Horizontální ovinovačky

Jednoduché ovinovacie stroje série WRAPPY sú veľmi praktickým pomocníkom pri balení zásielok, pneumatík a ďalšieho kusového tovaru. Ako obalový materiál môže stroj popri stretch fólii použiť aj bublinkovú fóliu alebo  lepiacu pásku. 

více

JUNIOR R / MEISTER R / SENIOR R  

Ovinovačky pro toroidní balení

Špeciálne ovinovacie automaty určené pre balenie toroidných výrobkov (cievky drôtov, káblov, plechov a pod.). Vedľa štandardnej stretch fólie možno ako obalový materiál použiť tiež papier, PE fóliu. Tieto stroje vedia tiež kombinovať dva druhy obalových materiálov súčasne (napr. papier + PE fólia).

viac

 R9.42 / R9.62 / R9.100 / R9.140

Horizontální ovinovací stroj R9

Poloautomatické baliace stroje pre horizontálne ovinovanie dlhých výrobkov úzkou stretch fóliou (125 – 250mm). Stroje umožňujú tiež fixáciu zväzkov alebo stohov výrobkov v určenom mieste (napr. na začiatku a konci zväzku). Určené pre malé a stredné kapacity balenia.

viac

 RING

Horizontální ovinovací automat Ring

Výkonná automatická balička pre horizontálne ovinovanie. Ring je vybavený špičkovou technológiou umožňujúcu extrémny výkon a vysokú kvalitu. Stroj môže byť začlenený do plne automatických liniekně automatických liniek.

viac

 LEONARDO

Robot Leonardo

Robot s vlastným pojazdom baliaci na princípe obchádzania okolo statickej palety. Vhodný predovšetkým pre balenie extrémne rozmerných paliet alebo v prípadoch, kedy nie je možné hýbať baleným objektom. Vhodný pre menšiu kapacitu balenia.

viac

 

  

Pre viac informácií o našich baliacich strojoch nás kontaktujte na adrese info.sk@tart.eu.

 

 

 • Tehelná 7, 915 01 Nové Mesto nad Váhom
 • tel.: +421 327 719 210
 • e-mail: info.sk@tart.eu

 

Copyright © 2015 TART, všetky práva vyhradené  |  Zásady používania cookies  |  Nastavenie cookies  |  Zásady ochrany osobných údajov

Kurzor.net