Balicí stroje a linky

Balenie do zmraštiteľnej fólie

Balenie tlače, kníh, CD, hračiek, kozmetiky, skupinové balenie, spotrebiteľské balenie s dôrazom na vzhľad – to všetko je balenie do zmraštiteľnej fólie. Zmrašťovacie balíčky zatavia výrobky do fólie, ktorú následne zmraští pomocou teplého vzduchu v teplovzdušnej komore alebo tunely. Niektoré typy strojov umožňujú balenie do fólie i bez následného zmraštenia.

Úplnou špičkou medzi baliacimi stroji sú automaty od nemeckej spoločnosti BVM. Vďaka dlhoročnej spolupráci môžeme zákazníkom ponúknuť akýkoľvek stroj tejto značky.

automat BVM

Výhody balenia do zmraštiteľnej fólie:

Komorová balička

 • veľmi atraktívny vzhľad výrobkov,
 • ochrana proti prachu a vlhkosti,
 • ochrana proti nepovolenému otvoreniu,
 • vysoká variabilita veľkostí balených produktov – od miniatúrnych až po palety,
 • možnosť dodania stroja pre atypické aplikácie (predmety extrémne dlhé alebo široké),
 • rýchla návratnosť investícií v porovnaní s klasickými spôsobmi balenia,
 • veľmi jednoduchá obsluha,
 • využitie v rôznych oblastiach priemyslu (potravinárstvo, polygrafia, papierenstvo, skupinové balenia a pod.),
 • používané fólie: polyolefinové (PO), polypropylénové (PP), PVC alebo PE.

 

 

Balenie tiskovín

Typy baliacich strojov pre balenie zmraštiteľnej fólie

 

Jednotlivé typy strojov sa líšia predovšetkým podľa ich výkonu.

 

Okrem baliacich strojov nájdete v našej ponuke tiež široké spektrum PE fólií PO fólií.

 

Pre viac informácií o našich baliacich strojoch nás kontaktujte na adrese info.sk@tart.eu.

 

Poloautomatické komorové stroje

Pre balenie na týchto strojoch sa používajú fólie (rôznych druhov) v tvare polohadice. Pomocou uhlovej zváracej lišty je vytvorený sáčok, ktorý je zároveň zmrštený v teplovzdušnej komore, čím obopne balený produkt. Ide o univerzálne stroje pre menšie série balení, napr. tlače, kozmetiky, hračiek a iného spotrebného tovaru.

 

DIBIPACK 3246 / DIBIPACK 4255

Komorový baliaci stroj

Jednoduché, univerzálne a pritom lacné komorové poloautomaty. Vhodné pre menšie série výrobkov alebo pre skupinové balenie, kde nie je možné použiť tunelový stroj s dopravníkom (napr. pri balení nestabilných produktov).

Zváracia lišta: 320 × 460 mm / 420 × 550 mm

Max. výška baleného výrobku: 200 mm

viac

DIBIPACK 6084 / DIBIPACK 85130

Komorový baliaci stroj pre veľké produkty

Jednoduché komorové baliace stroje pre balenie menších sérií objemných produktov.

Zváracia lišta: 840 × 600 mm / 1300 × 850 mm

Max. výška baleného výrobku: 200 mm

viac

Lady Pack Infrared 550

Lady Pack

Komorový baliaci stroj s najvyššou kvalitou balenia, veľmi komfortný obsluhou a úspornou prevádzkou.

Zváracia lišta: 550 × 440 mm

Max. výška baleného produktu: 250 mm

viac

 

 

Poloautomatické tunelové stroje

Pre balenie na týchto strojoch sa používa polohadica (polorukáv) fólia. Pomocou uhlovej zváracej lišty je vytvorený sáčok, v ktorom je balený predmet uzatvorený. Tento sáčok je potom automaticky dopravený do teplovzdušného tunelu, kde dôjde k zmrašteniu fólie. Teplovzdušný tunel je nedeliteľnou súčasťou stroja. Pri výstupe z tunela je odberové miesto alebo tu môžu nasledovať ďalšie dopravné systémy vrátane etiketovania a pod. Ide o univerzálne stroje pre stredné série balenia napr. tlače, kozmetiky, hračiek a iného spotrebného tovaru.

 

ESPERT 5040 / 7555 / 11580

Tunelový baliaci stroj Espert

Spoľahlivé, výkonné a cenovo dostupné poloautomatické tunelové fóliovačky s možnosťou prepínania medzi automatickým a manuálnym zváraním. Jednotlivé stroje sa líšia veľkosťou zváraného rámu.

Zváracia lišta: 500 × 400 mm / 750 × 550 mm / 1150 × 800 mm

Max. výška baleného výrobku: 120 mm / 150 mm / 150 mm

viac

LADY PACK 45 / 65 / 80 / 110

Tunelový stroj Lady Pack

Tunelové stroje Lady Pack patria k najspoľahlivejším tunelovým strojom pre stredné série s inteligentným riadením zatavovaním fólie a možnosťou chodu tunela v režime „vpred/vzad“.

Zváracia lišta: 450 mm / 650 mm / 800 mm / 110 mm

Max. výška baleného výrobku: 170 mm / 200 mm / 240 mm / 200 mm

viac

 

Automatické tunelové stroje

Plne automatické baličky nepotrebujú k baleniu žiadneho operátora. Všetko balenie – zabalenie do fólie, zatavenie aj zmraštenie – zabezpečí stroj sám. Je nutný len zásobník alebo dopravník na
prísun nezabalených výrobkov a odberové miesto resp. napojenie na ďalší dopravný systém.

 

MECPACK

Tunelový automat

Automatický baliaci stroj od spoločnosti Italdibipack, kde je zvárací automat a teplovzdušný zmrašťovací tunel riešený oddelene. Moderný design, dôraz na detail, jednoduchá obsluha a vysoký výkon – to je MECPACK.

Zváracia lišta: 600 × 500 mm

Max. výška baleného výrobku: 180 mm

viac

LADY PACK AUTO 40 / 60 UNICA

Tunelový automat Unica

Tunelové stroje Lady Pack patria k najspoľahlivejším tunelovým strojom pre stredné série s inteligentným riadením zatavovaním fólie a možnosťou chodu tunela v režime „vpred/vzad".

Zváracia lišta: 490 × 360 mm / 610 × 510 mm

Max. výška baleného výrobku: 120 mm / 200 mm

viac

COMPACTA 5022 / 7522 / 10022

Automat Compacta od BVM

Špička medzi baliacimi automatmi. Univerzálna automatická balička Compacta od nemeckého výrobcu BVM. Stroje Compacta možno modifikovať presne podľa Vašich potrieb. Nič výkonnejšie, lepšie, dokonalejšie už proste nie je.

viac

 

Baliace stroje (nielen) pre skupinové balenie

Tunelové stroje v širokej rozmerovej škále pre balenie do plochej PE fólie, ktorej zvarením vytvorí rukáv, a preto nesie tento spôsob balenia pomenovanie „sleeve wrap“. Vhodné ako pre balenie jednotlivých výrobkov, tak skupín pre prepravné a manipulačné účely s nižšími nárokmi na estetiku. Stroje sa vyrábajú v poloautomatickej aj v plne automatickej verzii (bez obsluhy), s rôznymi spôsobmi riešenia transportu výrobkov v procese baliaceho cyklu.

 

ECOFARD 500 / 700 / 900 / 1250 / AOL

Balička Ecofard

 

Baliace stroje sú tunelové balíčky so širokou rozmerovou škálou. Balíčky sa vyrábajú v poloautomatickej i v automatickej verzii. Pre balenie používajú dve role plochej PE fólie. Stroje tejto rady je možné dovybaviť radou doplnkov podľa potrieb zákazníka.

viac

ECOPAC 500 / 650 / 800

Baliaci stroj Ecopac

Veľmi jednoduché a lacné sleeve wrap baliace stroje, ktoré pracujú len s jednou rolou PE fólie. Vhodné pre menšie série balení, najmä pre dodatočnú ochranu výrobku v plastových alebo kartónových obaloch.

viac

BVM BMS / BM / SP

Baliaci stroj BM od BVM

Stroje pre skupinové balenie od spoločnosti BVM ponúkajú veľa variant – môžu vytvárať balenie s i bez tepelného zmraštenia, formovať multipack vo vnútri stroja, rovné alebo L usporiadanie a pod.

viac

 

 

Špeciálne baliace stroje

Do tejto skupiny strojov patria baliace stroje špecializované na jeden účel (príprava kartónových podložiek typu „tray“ alebo druh výrobku, napr. tlač).

 

BVM MAILMASTER

BVM Mailmaster

Špeciálny baliaci automat BVM pre vysokorýchlostnú kompletizáciu a balenie tlače, bez tepelného zmraštenia. Vhodný pre plne automatické prevádzky s veľkými sériami balenia. Technológia BVM garantuje špičkovú technickú úroveň a najvyšší stupeň spoľahlivosti.

viac

COMTEX 4G

BVM Comtex 4G

Špeciálny automat COMTEX 4G od BVM je určený predovšetkým pre zásielkové obchody, eshopy alebo napríklad práčovne. Je schopný veľmi rýchlo zabaliť produkty rôznych veľkostí a opatriť ich unikátnou etiketou napr. s adresou.

viac

BVM TRAYPACKER

BVM Traypacker

Špeciálny automat BVM Traypacker je určený pre prípravu kartónových podložiek typu „tray“, ich automatické plnenie a prípadné uzatváranie. Tento baliaci stroj je určený pre zaradenie do plne automatických liniek, najmä v potravinárskom a
spotrebiteľskom priemysle.

viac

SPEED BAG EV / H

Speed Bag

Jednoduché a spoľahlivé poloautomatické fóliovacie stroje Speed Bag od spoločnosti Dibipack pre poloautomatické balenie tlače – pošty, časopisov, katalógov a pod. – do PE fólie, bez tepelného zmraštenia. Vhodné pre menšie a stredné série.

viac

 

Pre viac informácií o našich baliacich strojoch nás kontaktujte na adrese info.sk@tart.eu.

 • Tehelná 7, 915 01 Nové Mesto nad Váhom
 • tel.: +421 327 719 210
 • e-mail: info.sk@tart.eu

 

Copyright © 2015 TART, všetky práva vyhradené  |  Zásady používania cookies  |  Nastavenie cookies  |  Zásady ochrany osobných údajov

Kurzor.net